Indické dobrodružstvo

INDIA – krajina farieb, vôní a chutí… Mám rada túto krajinu, navštevujem ju každý rok a vždy sa domov vraciam doslova „nabitá“ pozitívnou energiou. Počas 11-dňovej dobrodružnej cesty vám ukážem miesta, ktoré mne osobne prirástli k srdcu a zoznámim vás s indickými priateľmi, ktorí sú mi blízki a drahí.

A aké miesta navštívime? V Dillí si pozrieme Akshardham – jeden z najväčších hinduistických chrámov v Indii. Zastavíme sa v chrámovom komplexe Sikhov – Gurudwara Bangla Sahib, ktorého súčasťou je okrem chrámu aj verejná kuchyňa, jazero a škola. Po Dillí navštívime Džaipur, ktoré sa nazýva aj „ružové mesto“ a tu si pozrieme Jantárovú pevnosť (Ambert Fort), Palác na vode (Jahal Mahal), Palác vetrov (Hawa Mahal), opíčí chrám a mnohé ďalšie zaujímavé miesta, vďaka ktorým si toto „ružové mesto“ určite zamilujete. Potom sa presunieme do Fatehpur Sikri – malebného indického mesta, ktoré je skvostom mughalskej architektúry a je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Po prehliadke tohto nádherného mesta sa presunieme do Agry, kde nás čaká stavba lásky Tadž Mahal a aj príbeh lásky, vďaka ktorému táto nádherná stavba vznikla. V Agre si pozrieme aj impozantnú pevnosť Agra Fort a malé obchodíky s mramorovými upomienkovými predmetmi. Následne sa presunieme do Vrindavánu – mesta zasväteného vesmírnej láske Krišnu a Radhe. V tomto spirituálnom mieste navštívime mnohé chrámy a zažijeme aj ohňovú ceremóniu Aarti na posvätnej rieke Yamuna, ktorú budeme pozorovať počas výletnej plavby na loďke. Po piatich dní plných cestovania a spoznávania sa nočným lehátkovým autobusom (alebo nočným lehátkovým vlakom) presunieme do mesta Rišikeš – posvätného mesta na rieke Gange, ktoré sa nazýva aj „hlavným mestom jogy“.

Druhú polovicu našej dobrodružnej cesty strávime v Rišikeš, kde sa trošku utíšime a oddýchneme si od každodenného presúvania sa… Naša dobrodružná výprava bude pokračovať prehliadkami Rišikeš – tohto spirituálneho mesta na rieke Gange, návštevou mnohých chrámov alebo meditáciou pri Gange… Navštívime miestny trh a mnohé obchodíky s oblečením, koreninami a inými zaujímavými produktami, zúčastníme sa Aarti – ohňovej ceremónie na Gange a pozrieme si chrám Kunjapuri Temple, odkiaľ uvidíme nádherný východ Slnka nad Himalájami… A kto bude mať chuť, môže si v tomto hlavnom meste jogy vyskúšať lekciu jogy s indických učiteľom alebo si vychutnať Abhyangu – ajurvédsku celotelovú olejovú masáž s vynikajúcou indickou terapeutkou. Po ukončení pobytu sa mikrobusom presunieme na letisko v Dillí, odkiaľ poletíme domov.

TERMÍN: 1.- 12. október 2024

CENA: 990 Eur

Čo je zahrnuté v cene pobytu?

 • všetky transfery v Indii
 • vstupné do Tadž Mahal a všetkých kultúrnych pamiatok
 • ubytovanie v 2-3 posteľových izbách v jednoduchých hoteloch*** v Džaipur, Agre, Vrindaváne a Rišikeš
 • strava 2x denne (raňajky a večere)
 • sprievodcovské a prekladateľské služby
 • služby slovenského delegáta, ktorý vám je k dispozícii počas celého pobytu
 • V cene pobytu nie je zahrnuté:
 • spiatočná letenka Viedeň – Dillí (od 650 Eur, POZOR: čím bližšie k termínu letu, tým je cena letenky vyššia)
 • indické víza (cca 30 Eur)
 • cestovné poistenie (cca 50 Eur)
 • obedy alebo niečo ľahké počas dňa (strava je však v Indii lacná a 1 obed vás bude stáť max. 5 eur)

  Mám záujem

  * Položky označené * sú povinné.