Pančakarma v Indii

„Pančakarma“ je účinná ajurvédska detoxikačná procedúra, ktorá sa odporúča hlavne na jar, keď má telo prirodzenú schopnosť očisty a tiež na jeseň (po horúcom lete) na zníženie našej Pitty. Prvým krokom je pulzová diagnostika a konzultácia s ajurvédskym lekárom, ktorý na základe tvojho zdravotného stavu zostaví program ajurvédskych procedúr, ktoré budeš počas pobytu absolvovať a následne si budeš vyslovene užívať celotelové olejové masáže a iné procedúry od skúsených ajurvédskych terapeutov…K očiste tela a prinavráteniu rovnováhy prispeje aj ľahká vegánska strava, ktorá je navyše veľmi chutná a zdravá, každodenné cvičenie jogy, dychové techniky Pranajáma a meditácia, ktoré majú blahodarný účinok nielen na naše telo, ale aj na našu dušu…

Ajurvédsky detoxikačný pobyt v Indii zahŕňa:

 • taxi z letiska v New Delhi do Rišikeš (cca 250 km) a späť
 • úvodnú konzultáciu s ajurvédskym lekárom vrátane tlmočenia
 • ajurvédske terapie 90 min. denne
 • ajurvédska vegánska strava 3x denne
 • ranné cvičenie jogy
 • ranná Pranajáma – vedomé dýchanie
 • večerná meditácia a
 • asistenčné a prekladateľské služby – som ti k dispozícii počas celého pobytu, môžeš sa zúčastniť, aj keď nevieš po anglicky

KDE SA POBYTY KONAJÚ?

Rišikeš je posvätné meste na rieke Gange obkolesené horami, ktoré som si ja osobne veľmi zamilovala a rada ti ho ukážem. Nie je tu more, ale ucítiš pozitívnu energiu tohto „hlavného mesta jogy“ a posvätnej rieky Gangy. Nebudeme v luxusnom uzavretom rezorte, zato sa po terapiách môžeš prejsť ku Gange alebo ísť na miestny trh a kúpiť si kašmírovú šatku, náramok z pravých kameňov alebo iné krásne výrobky. Rišikeš je BEZPEČNÉ mesto, na každom kroku sú tu ašramy a školy jogy, preto toto mesto láka jogínov z celého sveta a môžeš ísť na prechádzku hoci aj o polnoci bez toho, aby si sa musel obávať o svoju bezpečnosť. Zaujímavosťou je, že v tomto meste nedostaneš mäso ani vajcia (ani v reštauráciách) a alkohol by si tu tiež márne hľadal, zato chlapi sedia v pouličných stánkoch a popíjajú čaj.

CENA:

Fixný poplatok: 180 Eur (zahŕňa prepravu z letiska v New Delhi do Rišikeš a späť, úvodnú konzultáciu s ajurvédskym lekárom vrátane tlmočenia a online prednášku o Ajurvéde, princípoch liečenia podľa Ajurvédy a „dóšach“ Váta, Pitta a Kapha – konštitučných typoch podľa Ajurvédy, aby si bol/a v obraze na úvodnej konzultácii s lekárom).

Poplatok závislý na dĺžke pobytu: 54 Eur / osoba / deň (zahŕňa ubytovanie v 2-posteľových izbách s kúpeľnou, stravu 3x denne, terapie, jogu, pranajámu a meditáciu tak, ako je uvedené vyššie) alebo 63 Eur / osoba / deň za jednoposteľovú izbu s kúpeľnou (ak cestuješ sám / sama).

Cena nezahŕňa:

 • spiatočnú letenku Viedeň – Delhi cez Air India (cca 630 Eur)
 • indické víza (cca 30 Eur)
 • cestovné poistenie

Nemáš platný pas? Nevadí, letenka sa dá kúpiť aj bez pasu, ktorý vybavíš bez dodatočných expresných poplatkov za 30 dní. Víza sa vybavujú online a prídu do 3 dní. S vybavovaním víz ti môžem pomôcť. A ak nevieš po anglicky, nevadí, k dispozícii ti budem počas celého pobytu. Pridaj sa k nám a okrem ajurvédskej očisty zažiješ aj autentickú Indiu.

  Mám záujem

  * Položky označené * sú povinné.