Pančakarma v Indii

„Pančakarma“ je účinná ajurvédska očistná procedúra, ktorá sa odporúča hlavne na jar, keď má telo prirodzenú schopnosť očisty a tiež na jeseň, aby naše telo znížilo Pittu (oheň) nahromadený v lete. Prvým krokom je pulzová diagnostika a konzultácia s ajurvédskym lekárom, ktorý na základe tvojho zdravotného stavu zostaví program ajurvédskych procedúr, ktoré budeš počas pobytu absolvovať a bylinných ajurvédskych preparátov, ktoré budeš počas pobytu užívať. Okrem úvodnej konzultácie Ťa čaká ešte záverečná konzultácia s odporúčaniami ako si nadobudnutú rovnováhu a zdravie udržať. K očiste tela a prinavráteniu rovnováhy počas pobytu prispeje aj pitný režim a ľahká vegetariánska ajurvédska strava, ktorá je navyše veľmi chutná, každodenné cvičenie jogy a tiež praktizovanie meditácií a dychových techník Pranajáma. Počas ajurvédskeho pobytu sa môžeme tešiť aj na kurzy ajurvédy a kurzy varenia s indickými kuchármi, jogu vo vode a tiež jogu tanca…

A čo nás čaká počas tohto pobytu v Indii? Prvé tri dni budeme cestovať a spoznávať Indiu. Navštívime nádhernú stavbu lásky Tadž Mahal v Agre, ktorá sa považuje za jeden z divov sveta, a pozrieme si aj ďalšie pamiatky v Agre. Navštívime spirituálne mesto Vrindavan s mnohými chrámami zasvätenými Krišnovi a v tomto meste zažijeme aj večernú ohňovú ceremóniu na rieke Yamunna, ktorú budeme pozorovať z rieky počas plavby na loďke. Potom sa presunieme do Rišikeš, pozrieme si toto „hlavné mesto jogy“, navštívime mnohé pamiatky a aj večernú ohňovú ceremóniu Aarti na posvätnej rieke Ganga. V tomto meste budeme mať možnosť si aj nakúpiť indické čaje, koreniny, ajurvédske bylinné výživové doplnky, kozmetiku… Po dvoch dňoch a jednej noci strávených v Rišikeš sa presunieme do krásneho ajurvédskeho rezortu Naturoville s bazénom a nádhernými záhradami, v ktorom zažijeme pravú ajurvédsku očistu Pančakarma. Budeme si tu vychutnávať chutné a zdravé vegetariánske ajurvédske jedlo, užívať si ajurvédske masáže a iné procedúry, pravidelne cvičiť jogu, meditovať, učiť sa variť indické jedlá a vzdelávať sa v oblasti Ajurvédy. Po 12 dňoch v tomto krásnom ajurvédskom rezorte, počas ktorých nám pookreje nielen naše telo, ale aj naša duša, sa mikrobusom presunieme na letisko do Dillí, odkiaľ letíme domov.

Ajurvédsky detoxikačný pobyt v Indii zahŕňa:

 • 2x ubytovanie v jednoduchých 2-posteľových izbách s kúpeľnou v Agre a Rišikeš počas prvých dní cestovania po Indii
 • vstupenka do Taj Mahal a iných pamiatok počas prvých dní cestovania
 • preprava v Indii (mikrobus, nočný autobus alebo vlak do Rišikeš)
 • úvodná a záverečná konzultáciu s ajurvédskym lekárom, vrátane tlmočenia
 • ubytovanie v 2-posteľových izbách v ajurvédskom rezorte (možnosť príplatku za 1-posteľovú izbu)
 • ajurvédska vegetariánska strava 3x denne (raňajky, obedy a večere)
 • pitný režim (detoxikačné ajurvédske čaje a voda)
 • ajurvédske bylinné preparáty počas celého pobytu v ajurvédskom rezorte
 • ajurvédske masáže a terapie 2-krát denne po 60 minút
 • každodenná joga (2 lekcie denne) a meditácia
 • kurzy varenia podľa Ajurvédy (denne)
 • kurzy Ajurvédy (denne)
 • Aqua joga a Joga tanca
 • služby slovenského delegáta a indických sprievodcov

TERMÍNY: 1.- 17. október 2024 a 7. – 23. november 2024

CENA:

1,720 Eur / pobyt v 2-posteľovej izbe v ajurvédskom rezorte s bazénom a záhradami (príplatok 270 Eur za 1-posteľovú izbu v rezorte) alebo

1,290 Eur (ak Ti postačuje jednoduchší rezort priamo v Rišikeš, síce bez bazénov a záhrad, avšak s možnosťou prejsť sa ku Gange alebo navštíviť miestne obchodíky, pretože tento rezort sa nachádza priamo v Rišikeš a nie je uzatvorený a „odrezaný“ od civilizácie, takže zažiješ aj autentickú Indiu)

Cena nezahŕňa:

 • spiatočnú letenku Viedeň – Dillí (cena od 650 Eur)
 • indické víza (cca 30 Eur)
 • cestovné poistenie (cca 50 Eur)
 • fakultatívne výlety počas pobytu v ajurvédskom rezorte (v prípade záujmu je možnosť objednať taxi a vidieť chrám Kunjapuri Temple s východom Slnka v Himálajach alebo absolvovať iné výlety do okolia, cena jedného výletu je do 20 Eur)

Nemáš platný pas? Nevadí, letenka sa dá kúpiť aj bez pasu, ktorý vybavíš bez dodatočných expresných poplatkov za 30 dní. Víza sa vybavujú online a prídu do 3 dní. S vybavovaním víz ti môžem pomôcť. Nevieš po anglicky? Nevadí, budem ti k dispozícii počas výletov, aj počas konzultácie s ajurvédskym lekárom a potom aj väčšinu času v rezorte. Chceš si pobyt predĺžiť? Aj to je možné, dokonca je možnosť sa po prílete do Delhi presunúť priamo do Rišikeš bez spoznávania Indie, ak budeš po lete unavený/á alebo si už Agru a Vrindaván navštívil/a. Pridaj sa k nám a okrem ajurvédskej očisty zažiješ aj autentickú Indiu.

  Mám záujem

  * Položky označené * sú povinné.