Pančakarma v Indii s návštevou Taj Mahal

„Pančakarma“ je účinná ajurvédska očistná procedúra, ktorá sa odporúča hlavne na jar, keď má telo prirodzenú schopnosť očisty a tiež na jeseň (po horúcom lete) na zníženie nášho vnútorného ohňa – Pitty. Prvým krokom je pulzová diagnostika a konzultácia s ajurvédskym lekárom, ktorý na základe tvojho zdravotného stavu zostaví program ajurvédskych procedúr, ktoré budeš počas pobytu absolvovať a bylinných ajurvédskych preparátov, ktoré budeš počas pobytu užívať…

K očiste tela a prinavráteniu rovnováhy prispeje aj ľahká vegánska strava, ktorá je navyše veľmi chutná a každodenné cvičenie jogy a dychové techniky Pranajáma, ktoré majú blahodarný účinok nielen na naše telo, ale aj na našu dušu… Počas pobytu sa môžeš zúčastniť aj prednášok, na ktorých sa dozvieš mnohé prospešné informácie ohľadne princípov stravovania podľa Ajurvédy, ktoré môžeš ľahko aplikovať aj doma a pokračovať v zdravom životnom štýle. Navyše, ajurvédsky kuchár nám ukáže ako sa varia zdravé a chutné ajurvédske jedlá a tieto kurzy varenia podľa Ajurvédy sú taktiež v cene pobytu.

Ajurvédsky detoxikačný pobyt v Indii zahŕňa:

 • ubytovanie v 2-posteľových izbách s raňajkami v hoteli v Agre počas prvých dní cestovania po Indii
 • vstupenka do Taj Mahal – nádhernej stavby lásky v Agre a ďalších dvoch kultúrnych pamiatok
 • preprava v Indii (letisko Dillí – Agra – Rišikeš a Rišikeš – letisko Dillí)
 • úvodná konzultáciu s ajurvédskym lekárom vrátane tlmočenia
 • ubytovanie v 1-posteľových izbách s kúpeľnou v Rišikeš (možné je aj ubytovanie v dvojici)
 • ajurvédska vegánska strava 3x denne v Rišikeš vrátane kurzov varenia podľa Ajurvédy
 • ajurvédske masáže a terapie 90 minút denne
 • ranné cvičenie jogy (každý deň okrem nedele)
 • ranná Pranajáma – vedomé dýchanie (každý deň okrem nedele)
 • prednášky z oblasti Ajurvédy a
 • asistenčné a prekladateľské služby – som ti k dispozícii, pobytu sa môžeš zúčastniť, aj keď nevieš po anglicky

KDE SA POBYTY KONAJÚ?

Prvé dni patria spoznávaniu Indie a návšteve nádhernej stavby lásky – Taj Mahal, potom sa presunieme do mesta Rišikeš – posvätného mesta na rieke Gange obkoleseného horami, ktoré som si ja osobne veľmi zamilovala a rada ti ho ukážem. Nie je tu more, ale ucítiš pozitívnu energiu tohto „hlavného mesta jogy“ a posvätnej rieky Gangy. Nebudeme v luxusnom uzavretom rezorte, zato sa po terapiách môžeš prejsť ku Gange alebo ísť na miestny trh a kúpiť si kašmírovú šatku, náramok z pravých kameňov alebo iné krásne výrobky. Rišikeš je bezpečné mesto, na každom kroku sú tu školy jogy, preto toto mesto láka jogínov z celého sveta a môžeš ísť na prechádzku hoci aj o polnoci bez toho, aby si sa musel obávať o svoju bezpečnosť. Zaujímavosťou je, že v tomto meste nedostaneš mäso, vajcia (ani v reštauráciách) ani alkohol, zato chlapi sedia v pouličných stánkoch a popíjajú čaj.

TERMÍN:

18.11.2023 (sobota) – 2.12.2023 (sobota)

CENA:

LAST MINUTE: 1,080 Eur (alebo 1,530 Eur, ak máš záujem o intenzívnu očistu v trvaní 4,5 hodiny denne pod každodenným dohľadom ajurvédskeho lekára Dr. Srivastavu)

Cena nezahŕňa:

 • spiatočnú letenku Viedeň – Dillí (priamy let cez Air India, cena cca 630 Eur)
 • indické víza (cca 30 Eur)
 • cestovné poistenie (cca 30 Eur)
 • obedy a večere počas prvých dvoch dní cestovania po Indii (strava je však v Indii lacnejšia ako na Slovensku, takže jedno jedlo ťa bude stáť do 5 Eur)

Nemáš platný pas? Nevadí, letenka sa dá kúpiť aj bez pasu, ktorý vybavíš bez dodatočných expresných poplatkov za 30 dní. Víza sa vybavujú online a prídu do 3 dní. S vybavovaním víz ti môžem pomôcť. A ak nevieš po anglicky, nevadí, k dispozícii ti budem počas celého pobytu. Pridaj sa k nám a okrem ajurvédskej očisty zažiješ aj autentickú Indiu.

  Mám záujem

  * Položky označené * sú povinné.