Intenzívna ajurvédska očista v Indii

„Pančakarma“ je účinná ajurvédska očistná procedúra, vďaka ktorej sa naše telo prirodzenou cestou zbaví toxínov a naštartujú sa v ňom ozdravné procesy. Pančakarma môže pomôcť pri chronických ochoreniach akými sú artróza, diabetes, astma, migrény, depresie, vysoký krvný tlak, kožné ochorenia ako sú ekzémy, akné alebo psoriáza, ďalej pri reumatizme, bolestiach chrbta, gynekologických ochoreniach, alergiách, poruchách spánku, respiračných ochoreniach, obezite, hormonálnych nerovnováhach a mnohých ďalších zdravotných problémoch. Prvým krokom je pulzová diagnostika a konzultácia so skúseným ajurvédskym lekárom Dr. Srivastavom, ktorý je jedným z najlepších pulzových diagnostikov na svete, získal mnohé prestížne medzinárodné ocenenia v oblasti Ajurvédy a svoje rozsiahle vedomosti a význam Ajurvédy šíri na mnohých medzinárodných konferenciách vrátane Slovenska, ktoré navštívil už trikrát. Na základe pulzovej diagnostiky a tvojho zdravotného stavu zostaví Dr. Srivastava program ajurvédskych procedúr, ktoré budeš počas pobytu absolvovať a bylinných ajurvédskych preparátov, ktoré budeš užívať…

A ako asi vyzerá Pančakarma v praxi?

Každé ráno ťa čaká lekárska prehliadka nalačno, počas ktorej ťa Dr. Srivastava vyšetrí a skontroluje tvoj zdravotný stav. Potom nasleduje 5-6 ajurvédskych procedúr (napr. celotelová olejová masáž, parná sauna, prikladanie horúceho piesku alebo byliniek na problémové oblasti, terapie očí, preháňadlá a výplachy čriev na očistu nášho tráviaceho traktu a mnohé ďalšie terapie), ktoré trvajú až do obeda a ktoré vykonávajú skúsení terapeuti. Po ukončení procedúr sa na obed podáva Kičeri – ajurvédske detoxikačné jedlo pripravené z fazuľky mungo a ryže basmati. Procedúry sa vykonávajú ambulantne, v centre Navjeevanam Ayurveda, ktoré vedie Dr. Srivastava so svojou manželkou. Po procedúrach a obede sa odoberieš do malého hotela vzdialeného cca 500 metrov a popoludní môžeš po procedúrach oddychovať, prejsť sa ku Gange alebo sa zúčastniť prednášok z oblasti Ajurvédy… V hoteli je zabezpečená ľahká ajurvédska večera.

Intenzívny detoxikačný pobyt zahŕňa:

– prepravu z letiska v Dillí do Rišikeš a späť

– konzultáciu s ajurvédskym lekárom

– tlmočenie počas konzultácie

– ubytovanie v 1-posteľových izbách

– obedy (kičeri v ajurvédskom centre) a ľahké večere v hoteli

– ajurvédske terapie cca 4,5 hod. denne

– bylinné ajurvédske prípravky počas očisty

– tri prednášky z oblasti Ajurvédy,

– záverečnú konzultáciu s Dr. Srivastavom a

– odporúčania v oblasti stravovania a životného štýlu.

KDE SA POBYT KONÁ?

Pobyt sa koná v ajurvédskom centre Navjeevanam Ayurveda v Rišikeš – posvätnom meste na rieke Gange obkolesenom horami, ktoré som si ja osobne veľmi zamilovala a rada ti ho ukážem. Nie je tu more, ale ucítiš pozitívnu energiu tohto „hlavného mesta jogy“ a posvätnej rieky Gangy, nebudeme v luxusnom uzatvorenom rezorte, ale zažiješ autentické Indiu. Rišikeš je bezpečné mesto, na každom kroku sú tu školy jogy, preto toto mesto láka jogínov z celého sveta a môžeš ísť na prechádzku hoci aj o polnoci bez toho, aby si sa musel obávať o svoju bezpečnosť. Zaujímavosťou je, že v tomto meste nedostaneš mäso ani vajcia (ani v reštauráciách) a alkohol by si tu tiež márne hľadal, zato chlapi sedia v pouličných stánkoch a popíjajú čaj. Súčasťou pobytu je aj návšteva Aarti – posvätnej ceremónie na Gange pri západe slnka.

TERMÍN: 18.11. – 2.12.2023

CENA: 1,530 Eur

CENA 1,080 Eur (ak ti postačuje ľahšia očista v trvaní 90 minút denne)

CENA NEZAHŔŇA:

-spiatočnú letenku Viedeň – Dillí (cca 620 Eur)

-indické víza (cca 30 Eur)

-cestovné poistenie

Nemáš platný pas? Nevadí, letenka sa dá kúpiť aj bez pasu, ktorý vybavíš bez dodatočných expresných poplatkov za 30 dní. Víza sa vybavujú online a prídu do 3 dní od podania online žiadosti. S vybavovaním víz ti môžem pomôcť. A ak nevieš po anglicky, nevadí, rada ti budem k dispozícii. Pridaj sa k nám a okrem intenzívnej ajurvédskej očisty pod každodenným dohľadom vynikajúceho ajurvédskeho lekára zažiješ aj autentickú Indiu.

    Mám záujem

    * Položky označené * sú povinné.